Kielich

Warszawa 2002

 

 

 - powieść sensacyjna

 Dodaj recenzję

 Łysiak Waldemar
Kielich

Zobacz!

 

"Bo podobnie jak o drzewie, nic nie wiesz o człowieku. Bóg sprawia, że rodzisz się, rośniesz, że wypełniają cię kolejno pragnienia, cierpienia, żale i radości, miłość i wściekłość - a później bierze cię do siebie z powrotem. Nie jesteś wszakże ani uczniem, ani małżonkiem, ani dzieckiem, ani starcem - jesteś człowiekiem, który szuka swojej pełni. I jeżeli będziesz umiał zobaczyć, że jesteś gałązką kołysaną przez wiatr, ale mocno wszczepioną w drzewo - pchany powiewem zakosztujesz wieczności. I wszystko dookoła ciebie stanie się wieczne..."

 

Autor : trener wpisal (dnia 28.07.2003)

Tresc: rozczarowanie. poczatek standardowy, rozwinięcie najciekawsze, a koniec zaskakuje miałkością - zmartwychwstający Gal.. w dodatku te same od lat wzorce postaci - polemizujących przyjaciół (z których jeden jest zawsze werbalnym wrogiem kościoła, a drugi jego mecenasem), s...iałych kobiet i najtwardszych twardzieli, chlejących wódę, mających sny i urojenia oraz słyszących piękna muzykę..
Autor : Dobry ( 17.05.2003)

Tresc: Zamiast Recenzji kilka cytatów: 1) \"...świat to dom wariatów kierowany przez pensjonariuszy...\" str.41 2) \"W tym cholernym kraju jest tyle praw, iż nie ma człowieka, który nie mógłby zawisnąć na szubienicy\" str. 48 3) \"...słynny jebur Giacomo Casanowa, rzekł: \"Mężczyzna który nie mówi źle o kobietach- nie kocha kobiet\"!...\" str. 190 4) \"- Wiesz jaka jest różnica między feministkami a normalnymi kobietami? (...) -I jedne, i drugie nieustannie myślą o mężczyznach kategoriami dupy, lecz w zupełnie różny sposób. Ciągła myśl normalnej baby brzmi tak: \"Komu by dać dupy?\", podczas gdy myśl feministek: \"Komu by tu skopac dupę?\" str. 182 Miłej lektury :-) 


Copyright © 2003 Arkadiusz Mroczek, Łukasz Sikora Wszystkie prawa zastrzeżone