SZACHISTA

Warszawa 1980,  Kraków 1982, Kraków 1989

 

 

 - powieść historyczna

 Dodaj recenzję

 

 
Autor : Yogi wpisal (dnia 26.01.2004)

Tresc: Chyba najlepsza powiesc Lysiaka-powinna byc sfilmowana.Nareszcie bylby dobry film
Autor : Piotr G. wpisal (dnia 15.11.2003)

Tresc: Fascynująca, bardzo dobrze napisana książka. Szczególnie interesująco zarysowana jest sylwetka głównego bohatera, dowódcy grupy komandosów usiłujących porwać Napoleona Bonaparte. Ksiązkę tą uznaję za jedną z najlepszych jaką w swoim dotychczasowym 31-letnim życiu przeczytałem,posiada swoisty klimat i magię.
Autor : Piotr G. wpisal (dnia 15.11.2003)

Tresc: Fascunująca, bardzo dobrze napisana książka. Szczególnie interesująco zarysowana jest sylwetka głównego bohatera, dowódcy grupy komandosów usiłujących porwać Napoleona Bonaparte. Ksiązkę tą uznaję za jedną z najlepszych jaką w swoim dotychczasowym 31-letnim życiu przeczytałe.
Autor : Krzysztof Szyszkiewicz wpisal (dnia 13.10.2003)

Tresc: Trudno chyba sobie wyobrazić lepszy materiał na film niż Szachista Łysiaka. Właściwie to gotowy scenariusz. Jeżeli ktoś zrealizuje taki film, i będzie on choć w połowie tak dobry jak książka, to sukces murowany. Ja po prostu nie rozumiem dlaczego ktoś się jeszcze tego nie podjął. Czyżby wrodzy Waldemara Łysiaka mieli aż tak długie łapska, żę są w stanie zniechęcić każdego do pewnego sukcesu?
Autor : skilef wpisal (dnia 12.05.2003)

Tresc: Z tego co wiem - pisano o tym m.in. w \"Film-ie\" podjęte były próby zekranizowania \"Szchisty\" w koprodukcji z Anglikami, przygotowano nawet częściowo rekwizyty ale z niewiadomych dla mnie względów zaniechano tego projektu - podobno wycofali się Anglicy - a mogliby poprawić wizerunek swej nacji, i może przestano by mówić o nich jako o ludziach, którzy nadają się tylko do tego by ich lać po mordzie. Pewnie dobrze się stał bo ekranizacja Dzieła pewnie rozczarowałaby (czytaj: wkurzyła) fanów literatury Pana Waldemara.
Autor : gorzoł ( 11.05.2003)

Tresc: Świetna książka, niewiarygodna historia, gdyby na jej podstawie ktos napisał scenariusz filmowy to z pewnoscią byłby to hit (jeden warunek - film ten nie mógłby byc krecony w Polsce, szkoda aby kolejna dobra opowiesc została spartaczona przez polskich filmowców). Czy naprawde nigdzie juz nie mozna kupic tej książki? 

 


Copyright © 2003 Arkadiusz Mroczek, Łukasz Sikora Wszystkie prawa zastrzeżone